Če menite, da je gostovanje spletnih strani potrebno samo za postavitev spletne strani, ni temu ravno tako. Takšno vrsto gostovanja boste namreč potrebovali tudi v primeru, da ne boste imeli strani na spletu, a boste hoteli uporabljati spletno pošto domene, ki ste jo kupili.
Ko se odločamo za gostovanje spletnih strani, nas navadno najprej zanima tudi cena za takšno storitev. Verjetno ste že uspeli slišati za možnost brezplačnega gostovanja in takšno ponudbo bi vsakdo, ki ima manj znanja na tem področju, zelo hitro sprejel. Za storitev je bolje plačati oziroma na trgu najti ponudnika, ki je dobro preverjen in seveda uporablja sodobno strojno opremo. Samo podpora uporabnikom te storitve še zdaleč ni zadosti.
Spletna stran potrebuje svoj dom
Tako kot to velja za ljudi, tudi vsaka spletna stran potrebuje svoj dom oziroma svoje mesto. To je kraj, kjer je povsem varna pred nepridipravi, mesto, kjer bo imela lahko pospravljeno ter shranjeno svoje celotno imetje. V tem primeru mislimo tudi na bazo podatkov, ki spletno stran delajo takšno, kakršna je.
Od omenjenih podatkov pa je seveda odvisno, kako se bo določena spletna stran prikazovala. Torej, ali bo delovala pravilno ter izvajala tisti, za kar je bila pravzaprav narejena. Za takšno spletno gostovanje pa seveda potrebujemo strežnik. To je vrsta naprave, ki je obenem tudi energijsko potratna. Posledično boste hoteli imeti gostovanje raje pri enem od ponudnikov takšne storitve.
Optimalni ponudnik za spletno gostovanje strani
Pomembno je torej, da najdete optimalnega ponudnika za gostovanje spletnih strani. Za to se vam splača vzeti kar nekaj časa.
Temeljito pobrskajte po spletu, naberite si nekaj dobrih ponudb in jih nato seveda tudi natančno primerjajte. Verjetno vsi hočete imeti nekoga, ki vam bo lahko omogočal, da bo vaša stran na spletu pri njem povsem varna in bo delovala povsem brezhibno in seveda čim hitreje.
V povezavi s tem boste seveda hoteli, da spletna stran stoji na strežniku, ki deluje s pomočjo hitrih SSD diskov. Pri tem vaš končni cilj nikakor ne sme biti zgolj cena. Pomembneje kot cena je zagotovo to, da na strani ponudnika ponujajo kakovostno podporo za svoje uporabnike.
Kaj je Cpanel?
Cpanel lahko definiramo kot nadzorno ploščo. Lahko jo uporabljate s paketom za gostovanje. Takšna nadzorna plošča omogoča številne storitve. Med drugim na primer nadzor nad porabo prostora in mesečnega prometa.
Prav tako Cpanel zagotavlja ustvarjanje, brisanje in spreminjanje elektronskih poštnih predalov, upravljanje s FTP podatki, nameščanje priloženih aplikacij, varnosti nadzor nad gostovanjem, upravljanje z domenami, parkirnimi domenami in seveda tudi s poddomenami.
Sporočilo z dostopnimi podatki do Cpanela
Ko boste zakupili storitev gostovanja spletnih strani, boste praviloma v svoj elektronski nabiralnik prejeli sporočilo z dostopnimi podatki do nadzorne plošče Cpanel. Kljub temu da takšna plošča na prvi pogled deluje kar precej zahtevna oziroma komplicirana, je njeno upravljanje pravzaprav sila preprosto.
Verjetno boste hitro spoznali, da vseh funkcij, ki vam jih omogoča Cpanel, ne boste koristili oziroma uporabljali. Za povprečnega uporabnika je dovolj že samo njenih nekaj povsem osnovnih funkcij.
Kaj vključuje nadzorna plošča Cpanel?
V nadaljevanju si oglejmo, kaj pravzaprav omogoča oziroma vključujeta levi in desni del Cpanel plošče. Na levi strani plošče je zapisanih kar nekaj podatkov. Med drugim lahko vidite ime nosilne domene, porabo prostora na strežniku, število dodanih domen. Ko boste pregledali ta del, boste lahko dobili boljši nadzor oziroma občutek, kako je zapolnjen vaš paket za spletno gostovanje.
Desni del plošče oziroma njen osrednji del vključuje več različnih kategorij. Ena od pomembnejših je zagotovo ta, preko katere se lahko dodaja še nove domene, parkirne domene in poddomene. Obenem se lahko ustvarjajo tudi preusmeritve.
Dodatne funkcije nadzorne plošče Cpanel
Nadzorna plošča vam poleg osnovnih možnosti oziroma funkcij ponuja še številne dodatne, ki so za vas prav tako lahko smiselne oziroma koristne. Zlasti so uporabne za nekoliko bolj napredne ali pa zahtevnejše uporabnike. Plošča se med drugim denimo lahko uporablja za sledenje porabe prostora, prav tako za prenašanje podatkov, za splošno statistiko, ki je seveda povezana z bazami podatkov.
Sicer pa Cpanel zagotovo ostaja najbolj priljubljen vmesnik za delo s paketi gostovanja. Gre za izjemno prijazen vmesnih do uporabnika. Do njega namreč lahko dostopamo zgolj s samo enim klikom. Zasnovan je tako, da ga zlahka uporabljajo tudi začetniki oziroma laiki na tem področju.