Dejstvo je, da za uspešno gostovanje spletnih strani oziroma hosting potrebujemo več kot le domeno. Izjemno pomembna sta tudi kakovost strežnikov ter tehnologija, ki strežnike poganja. Od ponudnika gostovanja je odvisna hitrost naše spletne strani. Vse to pa je še toliko pomembneje, če se širimo na tuji trg. Ker smo tam še nepoznani, potrebujemo zlasti hitrost pa tudi zanesljivost.
Vse več naših podjetij se odloča za širjenje svojega posla na hrvaški trg. V tem primeru je še kako dobro vedeti, kaj vse nam lahko ponuja hrvaški hosting ter kako si z njim lahko najbolje pomagamo, da lahko uspešno prodremo na tuji trg.
Kako gostovanje spletnih strani sploh deluje?
Spletna stran torej potrebuje primerno mesto, kjer bo lahko dobro zaživela. Takšno mesto je seveda strežnik, ki zagotavlja, da nas lahko obiščejo ljudje s celega sveta. Strežnik predstavlja močan računalnik, ki obiskovalcu servira spletno stran. Slednje omogoča, da se mu prikaže na ekranu računalnika. Poslovanje na Hrvaškem je torej najučinkovitejše oziroma najbolj optimalno, če imamo hrvaško gostovanje.
Strežniki, ki so locirani znotraj neke države, kjer bomo poslovali, so torej daleč najboljša rešitev. So namreč najhitrejši in nudijo izjemno kakovostno gostovanje spletnih strani, in to brez kakršnih koli zamud.
Strežniki so prilagojeni za spletne potrebe prebivalcev
Hrvaški hosting zajema sklop storitev, kar zagotavlja, da imamo lahko vedno učinkovito podporo za svojo spletno stran. Prav tako nam je omogočena največja kompatibilnost. Gostovanje na Hrvaškem je torej idealno, če bomo v tej državi tudi poslovali. Strežniki so namreč prilagojeni za spletne potrebe prebivalcev ter tako ponujajo najboljšo uporabniško izkušnjo.
Gostovanje spletnih strani na Hrvaškem nam ponuja rešitev v obliki različnih strežnikov. Ti so lahko namenjeni manj zahtevnim kot tudi najbolj zahtevnim uporabnikom. Tako so na voljo:
- deljeni strežniki,
- VPN strežniki,
- namenski strežnik,
- strežnik v oblaku.
Najugodnejša možnost za vse začetne podjetnike
Deljeno gostovanje spletnih strani na strežniku velja za cenovno najbolj dostopno možnost za vse začetnike v podjetništvu. Zagotavlja nam, da si lahko strežnik delimo s še mnogimi drugimi uporabniki. To seveda precej zniža ceno samega najema, obenem pa nudi tudi gostovanje spletne strani.
Kaj so SSL certifikati?
Lastniki spletnih strani ali spletnih trgovin morajo svojim uporabnikom seveda omogočiti tudi zanesljivost in varnost. Varna spletna stran mora imeti zagotovljeni SSL certifikat, ki stranko oziroma kupca učinkovito ščiti pred zlonamerno krajo osebnih ter občutljivih podatkov.
Kaj pa sploh so SSL certifikati? SSL je pravzaprav protokol, ki zagotavlja šifrirano povezavo med strežnikom ter odjemalcem oziroma uporabnikom. Podatki se na takšen način lahko prenašajo na povsem varen pa tudi zanesljiv način.
Kdaj so SSL certifikati še posebej priporočljivi?
SSL certifikati so zlasti priporočljiva izbira tedaj, kadar se preko spletnega mesta pretakajo tudi osebni podatki, bančne transakcije ter druge ostale bolj občutljive informacije uporabnikov. Ker je na izbiro več vrst SSL certifikatov, je dobro poznati vse. Na podlagi tega se lahko odločite, kateri je najustreznejša izbira za vas.
Certifikat za domensko potrditev se denimo priporoča za vse manjše spletne strani. Ustrezen je tudi za Google ter Facebook aplikacije. Certifikati za poslovne potrditve pa so namenjeni omogočanju večje varnosti uporabnikov ter za zagotovitev večjega zaupanja uporabnikov v vas. Priporoča se jih vsem podjetjem, ki imajo svoje spletne strani.
SSL certifikati razširjene potrditve in SGC certifikati
Certifikati razširjene potrditve imajo zelo visoko stopnjo zaupanja. Priporoča se jih vsem, ki imajo svoje spletne prodajalne, ker zagotavljajo zelo visok nivo varnosti pri prenašanju osebnih podatkov ter denarnih transakcij. Za takšen certifikat je značilno, da je viden. To pomeni, da lahko uporabnik vidi zeleno naslovno vrstico, kadar pride na stran. Prav tako se vidi ime podjetja, ki je certifikat izdalo.
SGC je oznaka za strežniško omejeno kriptografijo. Takšni certifikati se priporočajo za vladne organizacije, banke ter za vse spletne strani, ki imajo zelo visoko število uporabnikov.
WildCard certifikati
WildCard certifikati so vse bolj priljubljeni. Ponujajo namreč popolno rešitev za zaščito neomejenega števila poddomen, ki sodijo pod eno domeno. Večina med njimi ponuja neomejeno strežniško licenco. To pomeni, da lahko naložite en SSL na več serverjev, in to z različnimi IP naslovi. Na takšen način lahko učinkovito zaščitite različne poddomene na različnih strežnikih.
Na voljo so tudi domenski UCC/SAN certifikati. Razviti so za zaščito vseh domen in poddomen, s samo enim SSL certifikatom. Delujejo pa tako z notranjim imenom omrežja kot z zunanjimi domenskimi imeni.