Uporaba interneta je del našega vsakdana, ne glede na to, ali smo doma, na dopustu ali na delu. Zato ni nič presenetljivega, da se vedno več lastnikov spletnih strani odloča za spletno gostovanje v tujini, saj na ta način svojim uporabnikom zagotavlja hitrejše nalaganje spletnih mest, sami pa so deležni stalne tehnične podpore.
Če želite poslovanje vašega podjetja razširiti tudi na Hrvaško, potem je v tem primeru vsekakor najbolje izbrati ponudnika spletnih gostovanj na hrvaškem. Hrvaški hosting tako omogoča gostovanje spletnih strani na strežnikih, ki so fizično locirani na območju Hrvaške, kar zagotavlja številne prednosti tako lastnikom spletnih strani kot tudi njihovim strankam.
Delovanje hrvaškega hostinga
Hrvaški hosting deluje zelo podobno kot vsi globalni ponudniki spletnih gostovanj, le da je v tem primeru poudarek na potrebah uporabnikov iz Hrvaške in sosednjih držav. Le tem so na voljo različne vrste gostovanja spletnih strani, kot so:
- deljeno gostovanje, pri katerem si strežnik deli več naročnikov;
- gostovanje na VPS strežnikih, pri katerem poteka gostovanje znotraj enega fizičnega strežnika, ki pa je ločen na več neodvisnih enot;
- namensko gostovanje, pri katerem je en strežnik v celoti namenjen zgolj enemu naročniku;
- reseller gostovanje, pri katerem naročnik zakupi večji paket gostovanja;
- e-poštno gostovanje, ki je namenjen predvsem tistim, ki potrebujejo dodaten prostor za shranjevanje elektronske pošte.
Prednosti gostovanja spletnih strani na Hrvaškem
Izbira hrvaškega hostinga za vse uporabnike iz te regije prinaša določene prednosti. Med najbolj pomembnimi je hitrejše nalaganje spletnih strani, ki je posledica manjše razdalje med strežniki in uporabniki.
Večina ponudnikov gostovanja spletnih strani na Hrvaškem uporablja sodobno infrastrukturo in podatkovne centre, kar pripomore tudi k večji zanesljivosti delovanja spletne strani. Če pa se odločite za gostovanje spletnih strani na Hrvaškem, pa boste deležni tudi tehnične podpore v lokalnem jeziku, ki je na ta način bolj dostopna in predvsem hitra.
Hrvaški hosting pa je odlična izbira tudi za vse tiste, ki iščete cenovno dostopno rešitev za spletno gostovanje. Glede na to, da so vam na voljo različne vrste spletnih gostovanj, lahko vsakdo poišče najboljšo rešitev glede na svoje potrebe in razpoložljiv proračun.
Kako deluje SSL certifikat in zakaj je pomemben?
Dejstvo je, da so hekerji neprestano na preži za občutljivimi podatki, zato se v javnosti vedno bolj pogosto govori o varnost na internetu. Ta je ključnega pomena za uspešno poslovanje številnih podjetij in posameznikov, ki so tak ali drugače prisotni na svetovnem spletu.
SSL certifikat ali Secure Sockets Layer je digitalno potrdilo, ki potrjuje identiteto spletnega mesta in omogoča šifrirano povezavo. Gre za poseben varnostni protokol, ki ustvari šifrirano povezavo med spletnim strežnikom in spletnim brskalnikom in ohranja zasebnost in varnost podatkov o strankah.
Delovanje SSL certifikata
Delovanje SSL certifikata je odvisno predvsem od vrste certifikata, ki ga izberete. V osnovi vam vsak SSL certifikat zagotavlja šifriranje in preverjanje pristnosti ter integritete, vendar se med seboj bistveno razlikujejo v informacijah, ki jih vsebujejo o zaščiteni identitetah, in stopnji zaščite:
- Razširjeni certifikat, ki zagotavlja najvišjo stopnjo preverjanja in v naslovni vrstici prikazuje ključavnice, HTTPS, ime podjetja in državo. Gre za najdražjo možnost, vendar vam nudi tudi največje zaupanje strank.
- Poslovni certifikat, ki zagotavlja srednjo stopnjo preverjanja. V tem primeru se preveri lastnik domene in ali organizacija deluje zakonito. V naslovni vrstici se pojavi ključavnica z imenom podjetja.
- Domenski certifikat, ki preverja zgolj domeno. Gre za najnižjo raven preverjanja in je v naslovni vrstici poleg URL-ja prikazana zelena ključavnica. Za razliko od razširjenega SSL certifikata ne prevri nobenih identitetnih podatkov.
Zakaj vaša spletna stran potrebuje SSL certifikat?
Odločitev o vrsti SSL certifikata sprejmete običajno takrat, ko urejate postopek registracije domene in spletnega gostovanja. Ne glede na to, za katero vrsto se boste odločili, pa z SSL certifikatom poskrbite za:
- Zaščito podatkov med strežnikom in uporabnikom: Na ta način so vsi podatki, ki jih uporabniki vnesejo na spletno stran, popolnoma varni pred morebitnim prestrezanjem s strani tretjih oseb.
- Večje zaupanje uporabnikov: Takoj, ko uporabniki v naslovni vrstici opazijo oznako HTTPS, vedo, da je povezava varna, to pa je ključno za pridobivanje in ohranjanje strank.
- Izboljšanje SEO uvrstitev: Google pri razvrščanju rezultatov iskanja daje prednost vsem spletnim stranem z SSL certifikatom. To pomeni, da je tudi vaša spletna stran višje uvrščena v rezultatih iskanja.